Ile trwa przeszczep włosów

Czas trwania przeszczepu włosów może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak technika przeszczepu, liczba jednostek włosów do przeszczepienia, obszar docelowy i ogólny stan włosów pacjenta. Ogólnie rzecz biorąc, przeszczep włosów może trwać od kilku do kilkunastu godzin.

Oto ogólny zarys czasu trwania przeszczepu włosów w zależności od różnych technik:

  1. Metoda FUT (Follicular Unit Transplantation): Procedura FUT zazwyczaj trwa od 4 do 10 godzin, w zależności od wielkości obszaru, który ma zostać przeszczepiony. W przypadku tej metody konieczne jest usunięcie paska skóry z obszaru dawcy, dzielenie go na pojedyncze jednostki włosów, a następnie przeszczepienie ich na obszar docelowy.
  2. Metoda FUE (Follicular Unit Extraction): Procedura FUE może trwać od 6 do 12 godzin lub nawet dłużej, w zależności od liczby jednostek włosów do przeszczepienia oraz od obszaru docelowego. Metoda FUE polega na indywidualnym pobieraniu jednostek włosów bezpośrednio z obszaru dawcy i przeszczepianiu ich na obszar docelowy.

Podczas zabiegu przeszczepu włosów pacjent zazwyczaj przebywa w pozycji leżącej, ale może być to także uzależnione od preferencji i wygody chirurga oraz pacjenta. Warto zauważyć, że podczas długotrwałego zabiegu mogą być planowane przerwy, aby zapewnić pacjentowi i personelowi medycznemu odpoczynek.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *